“Foto plagát” vs. “Papierový poster” vs. “Poster v životnej veľkosti”

FOTO PLAGÁT:

Foto Plagát je veľká fotografia profesionálne vytlačená na lesklom fotografickom papieri vo foto kvalite. Taká, ktorú si bežne doma nevytlačíte, pretože má väčší aj životný rozmer. Tlačíme od veľkosti cca 40×30 až po veľké veľkosti 150x120cm.

Ocenia ho najmä fotografi, grafici, dizajnéri ale najmä tí, ktorí vyžadujú vysoko kvalitné fotografické vyhotovenie. Napríklad pri svadobných, portrétnych či produktových fotografiách. Tieto plagáty tlačí stroj HP woterbase

Vhodné do: veľkých aj malých reprezentatívnych priestorov. Do obývačiek, detských izieb, kancelárií, ale aj zasadačiek na na výstavy, nástenky, či iné vertikálne plochy.

PAPIEROVÝ POSTER:

Papierový Poster je lacnejšou alternatívou produktu “Foto Plagát”. Ide však o papierový plagát, vytlačený na polomatnom 150 gramovom papieri väčších rozmerov (od 80x60cm až po veľké veľkosti 190x126cm). Plátnoposter tlačíme tzv. latexovými farbami formy HP.

Využívajú ho najmä tí, ktorý potrebujú vytlačiť foto spomienku, grafiku či reklamu na veľký formát za nižšiu sumu, avšak s rovnakou kvalitou tlače. Rozdiel pozostáva teda v použitom materiáli a v technológii tlače.

Príklad využitia: ako veľký darček pre známeho, alebo ako reklamný plagát do výkladu, internátnej izby, sezónna ponuka jedál/nápojov v podniku.

Vhodné do: obývačiek, detských izieb, kancelárií, ale aj zasadačiek, chodieb, čakární, výkladov, internátnych izieb, či iných veľkých priestorov.

POSTER V ŽIVOTNEJ VEĽKOSTI:

Poster v Životnej Veľkosti je takmer to isté ako Papierový Poster, ale s rozdielom veľkostí potlače. Kým “Papierový Poster” je určený menším rozmerom, “Poster v Životnej Veľkosti” ako už z názvu vyplýva, je určený na riešenia v životnej veľkosti. Je dimenzovaný tak, aby boli rozmery proporčne nastavené klasickým životným veľkostiam, ktoré viete využiť v každodennej praxi. Na rozdiel od ostatných papierových produktov sa Poster v životnej veľkosti tlačí technológiou UV ktorá nám jednak dovoľuje podláčať tieto veľké rozmery a aj minimalizuje cenu tlače na m2. Preto je tento produkt z trojice papierov najlacnejsou alternatívou.

Príklad využitia: Odfotili ste svadobný pár a chcete im napríklad vytlačiť spoločnú fotografiu v životnej veľkosti? Žiaden problém, napríklad rozmer 200×80 tomu bude vyhovovať. Je to rozmer, na ktorý sa zmestia obe fotografované osoby. Určite ich potešíte v čiernobielom, ale aj farebnom prevedení. Svadobný pár tak môže byť vystavený na obdiv napríklad cez fotografiu upevnenú na interiérových dverách 🙂

Vhodné do: zasadačiek (rokovacej miestnosti), na recepcie, do vestibulu,  na výstavy, do galérií, do predajní, výkladov, prezentácie grafických/interierových/marketingových projektov pre klientov… Neodporúčame do bytov a na účely/priestorov v ktorých sa na plagát budú ľudia pozerať z malých vzdialeností. Zároveň neodporúčame na grafiku v ktorej sú zahrnuté malé nápisy (pod 9 ob)

Úchyty a prepravný tubus v cene

Úchyt vo forme samolepiacich prúžkov máte pribalený už v cene produktu. Je dodávaný samostatne na zvlášť papieriku. Rozmiestnenie štítkov si určíte podla potreby sami. Okrem toho od rozmeru A2 posielame zásielky v kartónovom tubuse, ktorý viete ďalej využiť. Čiže plagáty ľahko zbalíte a premiestnite bez poškodenia na iné miesto.

Uchyt03-2

Dôležité:
Nenašli ste rozmer, alebo materiál pre tlač fotografie, ktorý potrebujete? Opýtajte sa našich kolegov, radi vám vyhotovia aj iné rozmery, a potlačia aj iné materiály (textílie, plachty, tapety…) podľa vášho zadania. Vyrábame aj FOTO TAPETY a iné špecifické individuálne zadania. Viac na: info@imageposter.eu

%d bloggers like this: