Imageposter na ephoto.sk

Ephoto.sk testoval ImagePoster produkty. Ako to dopadlo?

Celoslovensko známy a prestížny portál Ephoto.sk zameraný na profesionálny svet fotografie testoval ImagePoster produkty. V nezávislom teste dostal TOP ocenenie za vyhotovenie produktov: Foto pod Akrylové sklo, Foto akryl na stôl. Recenziu vyhotovil známy, profesionálny fotograf a šéfredaktor portálu www.ephoto.sk Karol Srnec.

Foto akryl na stôl (s nožičkami na postavenie)

“Ako motív som vybral fotografiu Bratislavského hradu pri západe slnka. Fotografia obsahuje širokú škálu jasov, jemné farebné prechody a množstvo jemných detailov. Kvalita tlače je výborná. V porovnaní s originálnou digitálnou fotografiou je reprodukcia farieb výborná. Nedošlo k nežiaducemu posunu, ani k posterizácii. Výborne sú prekreslené tmavé partie. Množstvo jemných detailov odhalíte pri bližšom pohľade.

Tesovanie Foto akryl na stôl

Každá vetvička, okno, zábradlie, anténa, či komín, sú ostré. Detaily neprekrýva žiaden tlačový raster…Na fotografii ani na skle som nenašiel žiadne chyby (škrabance, chyby tlače a pod.).” Viac k recenzii tohto produktu TU.

Testovanie tlače foto akryl na stôl

Foto akryl na stôl

Foto pod akrylové sklo (na zavesenie na stenu):

“Druhá fotografia, ktorú sme nechali vyhotoviť, je väčšieho formátu a je určená pre zavesenie na stenu….Opäť sa jedná o náročnejší motív, snímaný za súmraku, s širokým rozsahom jasov a farebných odtieňov. Rovnako ako u menšej fotky, aj tu je kvalita tlače výborná. Pri detailnom pohľade, vďaka vysokému rozlíšeniu tlače, vidno aj jemný šum, ktorý Panasonic produkuje aj pri najnižšej citlivosti. Tákáto fotografia s výrazne saturovanými farbami dôkladne preverí farebný gamut každej tlačiarne. Za prvé sú to výrazné oranžové tóny, ktoré sú na kraji gamutu reprodukovateľných farieb. Nezriedka u nich dochádza k posterizácii, či dokonca farebnému posunu.”

 

Foto pod akrylové sklo

Rovnako ťažkou skúškou bývajú veľké plochy s plynulými prechodmi odtieňov jednej farby, alebo prechodu jednej farby do druhej. Tu sa často stretávame s posterizáciou. Posterizácia sa prejavuje vznikom farebných pásov alebo škvŕn s viditeľným ohraničením. Miesto plynulého prechodu vznikne prechod stupňovitý. Na testovanej fotografii k žiadnej posterizácii, ani posunu farieb nedošlo…Aj u tejto fotografie si dal výrobca záležať na finálnom spracovaní.”

Podrobnú recenziu nájdete TU.

Test produktu foto akryl sklo

%d bloggers like this: